Skup

 
Prowadzimy skup i sprzedaż wszystkich prób złota według aktualnych cen giełdowych. W przypadku diamentów według aktualnego cennika RAPAPORT.  Istnieje możliwość indywidualnych negocjacji cenowych.

Na Państwa życzenie realizujemy zamówienia na kamienie inwestycyjne. W tym zakresie świadczymy usługi w postaci profesjonalnego doradztwa i  pośrednictwa w zakupach. Współpracujemy w tym zakresie z HRD, IGI, GIA, a także z firmami antykwarycznymi na naszym rodzimym rynku i rynku włoskim. 

Realizujemy także zamówienia na biżuterię z diamentami i inyymi kamieniami szlachetnymi. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w zakładce usługi jubilerskie. Poniżej w kilku słowach odpowiemy, co wpływa na cenę diamentów.

Przede wszystkim 4 C

O wartości tych drogocennych kamieni decydują głównie cztery czynniki:

Carat– wbrew pozorom oznacza to masę. Karat metryczny to inaczej 0,2g.
Masę kamienia oznacza się do dwóch miejsc po przecinku, wartość diamentu rośnie proporcjonalnie do masy kamienia.

Colour – barwa diamentu. Barwę oznacza się za pomocą skali GIA, gdzie początek skali to D i oznacza biały diament- przezroczysty, a kończy się na barwie Z.
Najczęściej spotykane diamenty maja barwy J, K,   najbardziej pożądane na rynku, których relacja jakości do ceny jest najlepsza są w barwach G, H, I, to właśnie diamenty w tych barwach są najczęściej wykorzystywane w dużych domach jubilerskich.

Clarity – czystość, opisywana jest w skali począwszy od FL lub IF w zależności od skali oznacza to, że diament jest czysty pozbawiony inkluzji ani skaz zewnętrznych. Skalę tą kończy P3 lub I3 oznaczające inkluzje widoczne w diamencie gołym okiem. Inkluzje są jednym z czynników który wpływa na brylancję kamienia.

Cut – inaczej szlif, jednak pojęcie to tak naprawdę ma 3 podkategorie, mianowicie kształt, proporcje i wykończenie.

Kształty diamentu maja oczywiście też wpływ na jego cenę. Najbardziej pożądane są te okrągłe czyli inaczej w szlifie brylantowym. Tak naprawdę tylko diamenty w takim szlifie należy nazywać brylantami.
Rozróżniamy jeszcze kilka typowych szlifów dla diamentów:

  • Princess
  • Pear
  • Emerald
  • Marquise
  • Radiant
  • Oval 
 

Zapraszamy do kontaktu pod nr tel. +48 601 701 401 lub do wizyty pod adresem: ul. Św Mikołaja 67, 50-127 Wrocław